cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Obywatele których krajów europejskich posiadają najwięcej umiejętności cyfrowych?

Data publikacji:  10.02.2023

Nowe dane Eurostatu pokazują, że w 2021 roku ponad połowa mieszkańców Unii Europejskiej posiadała co najmniej podstawowe umiejętności cyfrowe. Według danych, Holandia, Finlandia i Irlandia uzyskały najwyższe wyniki, podczas gdy Rumunia, Bułgaria i Polska miały najniższe wyniki. Inicjatywa Światowego Forum Ekonomicznego EDISON Alliance ma na celu wsparcie 1 miliarda ludzi na całym świecie w uzyskaniu potrzebnych im umiejętności cyfrowych, poprzez włączenie cyfrowe.

Unia Europejska mierzy podstawowe umiejętności cyfrowe, takie jak czytanie internetowych serwisów informacyjnych, wysyłanie wiadomości, korzystanie z edytorów tekstu lub zarządzanie dostępem do danych osobowych w 27 państwach członkowskich.

Jak podaje Eurostat, spośród wszystkich osób w wieku od 16 do 74 lat w Unii w 2021 r. ponad połowa (54%) posiada „co najmniej podstawowe ogólne kompetencje cyfrowe”. Oznacza to, że wiedzą, jak wykonać przynajmniej jedną z czynności związanych z każdym z tych pięciu obszarów: umiejętności korzystania z informacji i danych, umiejętności komunikacji i współpracy, umiejętności tworzenia treści cyfrowych, umiejętności w zakresie bezpieczeństwa oraz umiejętności rozwiązywania problemów.

Odkryj pełny raport World Economic Forum tutaj: https://www.weforum.org/agenda/2022/04/europe-basic-digital-skills/

© Eurostat

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.