cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Odkryj data.europa academy, Twoje centrum wiedzy o Open Data

Data publikacji:  26.03.2023

Świat otwartych danych stale się zmienia i ewoluuje, a nadążanie za wszystkimi nowościami może być trudne. Na szczęście istnieje świetne źródło informacji, które pomoże Ci być na bieżąco z najnowszymi trendami w dziedzinie Open Data: data.europa Academy.

Czym jest data.europa academy?

Data.europa academy to internetowa platforma edukacyjna, która zapewnia dostęp do różnych zasobów edukacyjnych związanych z Open Data. Jest ona obsługiwana przez data.europa.eu, oficjalny portal danych europejskich.

Co można znaleźć w data.europa academy?

Akademia zapewnia różnorodne materiały edukacyjne, w tym moduły e-learningowe, sprawozdania z badań, seminaria internetowe i narzędzia. Zasoby te obejmują szeroki zakres tematów związanych z Open Data, w tym:

  • aspekty techniczne, takie jak dane w czasie rzeczywistym i powiązane dane
  • ramy prawne, takie jak prawo konkurencji, licencjonowanie i udostępnianie danych nieosobowych
  • wizualizacja danych
  • najlepsze praktyki w zakresie Open Data

Dlaczego warto korzystać z data.europa academy?

  • Twój punkt kompleksowej obsługi wysokiej jakości materiałów edukacyjnych na temat Open Data: w jednym miejscu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby stać się jeszcze bardziej świadomym Open Data.
  • Łatwa nawigacja: materiał jest zgrupowany w 11 kursach tematycznych zawierających ponad 60 lekcji. W ramach kursów, poręczne tagi wskazują, jakich tematów dotyczą: biznes, prawo, komunikacja, jakość, polityka, portal, i/lub wpływ. Takie uporządkowane podejście, wraz z rozbudowanymi filtrami, sprawia, że łatwo jest znaleźć to, czego się szuka.
  • Odpowiedni dla każdego: niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, zaawansowanym czy ekspertem, znajdziesz zasoby dostosowane do Twojego poziomu wiedzy. Bez względu na wykształcenie, dziedzinę polityki czy sektor biznesu, możesz skorzystać z oferowanych treści.

Akademia jest stale aktualizowana o nowe materiały, więc możesz być pewien, że otrzymujesz najnowsze informacje i spostrzeżenia.

Rozpocznij swoją podróż edukacyjną w zakresie Open Data już dziś: data.europa Academy Ω kursy Open Data!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, śledź data.europa.eu na Twitterze, Facebooku i LinkedIn lub subskrybuj newsletter.

Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: duże zbiory danych, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.