cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Pakt na rzecz umiejętności: poznaj nową stronę internetową!

Data publikacji:  23.02.2023

Pakt na rzecz umiejętności jest jedną z głównych inicjatyw europejskiego programu na rzecz umiejętności. Jego celem jest zbliżenie organizacji publicznych i prywatnych oraz zachęcenie ich do podjęcia konkretnych zobowiązań w zakresie podnoszenia i zmiany kwalifikacji osób dorosłych.

Członkowie Paktu mają dostęp do wiedzy na temat potrzeb w zakresie podnoszenia i zmiany kwalifikacji, porad dotyczących odpowiednich instrumentów finansowania w celu zwiększenia umiejętności osób dorosłych w ich regionach i krajach oraz możliwości partnerstwa w ramach naszej rosnącej społeczności.

W ramach programu na rzecz umiejętności, do tej pory w ramach Paktu na rzecz umiejętności podpisało się ponad 700 organizacji i powstało 12 dużych partnerstw w strategicznych sektorach, które zobowiązały się do pomocy w podniesieniu kwalifikacji nawet 6 milionów osób.

Komisja Europejska uruchomiła niedawno odnowioną stronę internetową inicjatywy, na której można znaleźć wszystkie najnowsze wiadomości na temat działań, zasoby społecznościowe, zapisać się na newsletter, dołączyć do paktu i wiele innych.

2023: Pakt na rzecz umiejętności w centrum Europejskiego Roku Umiejętności

Komisja przyjęła niedawno wniosek dotyczący ogłoszenia 2023 Europejskim Rokiem Umiejętności. Jednym z głównych celów Komisji jest wspieranie bardziej efektywnych inwestycji w szkolenia i podnoszenie kwalifikacji, aby zmaksymalizować potencjał europejskiej siły roboczej i pomóc ludziom w przechodzeniu z jednej pracy do drugiej. Pakt na rzecz umiejętności będzie odgrywał kluczową rolę w realizacji tego celu.

© Komisja Europejska 2022

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.