cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Platforma Digital Skills and Jobs: nowy ośrodek umiejętności cyfrowych w Europie

Data publikacji:  27.01.2023

Aby pomóc zniwelować różnice w umiejętnościach cyfrowych w Europie, Komisja Europejska wraz z zainteresowanymi stronami na szczeblu krajowym stworzyła Platformę umiejętności cyfrowych i miejsc pracy, nowy ośrodek wysokiej jakości informacji, inicjatyw i zasobów dotyczących umiejętności cyfrowych z całej Europy. Platforma stanie się wyjątkowym punktem odniesienia dla umiejętności cyfrowych, umożliwiając wszystkim Europejczykom – obywatelom, przedsiębiorstwom i organizacjom publicznym jak najlepsze wykorzystanie transformacji cyfrowej.

Wraz z Programem Cyfrowa Europa i Europejską Koalicją Digital Skills and Jobs, Platforma odegra kluczową rolę w osiągnięciu celów określonych w strategii Dekady Cyfrowej: 80% Europejczyków posiadających podstawowe umiejętności cyfrowe i 20 milionów zatrudnionych ekspertów w dziedzinie technologii cyfrowych do roku 2030. Działania te będą uzupełnione przez reformy i inwestycje odbywające się na szczeblu krajowym w całej Europie, zapoczątkowane przez Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności.

Platforma, finansowana z instrumentu „Łącząc Europę”, gromadzi zróżnicowaną grupę podmiotów zainteresowanych umiejętnościami cyfrowymi z każdego kraju w Europie, po raz pierwszy w jednym miejscu – Digital Skills & Jobs Community. Platforma pomoże im uzyskać dostęp do możliwości finansowania, znaleźć partnerów do projektów, dzielić się treściami i zasobami oraz nawiązywać kontakty z rówieśnikami i ekspertami. 

W skrócie, Platforma oferuje: 

  • Unijne i krajowe inicjatywy i działania w zakresie umiejętności cyfrowych i miejsc pracy
  • Możliwości szkoleniowe i wsparcie rozwoju kariery
  • Dobre praktyki, porady ekspertów, zasoby i narzędzia
  • Dane, fakty i liczby oparte na badaniach naukowych
  • Możliwości uzyskania finansowania i instrumenty finansowe
  • Prężnie działające, interaktywne przestrzenie dla społeczności
  • Wiadomości, opinie i wydarzenia z całej Europy.

Uruchomienie Platformy to dopiero początek stopniowego rozwoju treści i funkcji oraz stałego wzrostu jej społeczności na przestrzeni najbliższych latach. W niedalekiej przyszłości, inteligentne funkcjonalności, takie jak narzędzie do samooceny, wielojęzyczne treści i kursy online sprawią, że każdy będzie mógł łatwo znaleźć odpowiednie zasoby spośród najlepszych dostępnych dziś w sieci. Wkrótce zostanie również wprowadzony Digital SkillUp, kluczowy element filaru edukacyjnego Platformy zapewniający łatwe do przeprowadzenia kursy na temat pojawiających się technologii.

© Digital Skills and Jobs Platform

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.