cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Platforma Kohesio uruchomiona! Ponad 1,5 mln projektów finansowanych przez Unię Europejską dostępnych na nowej publicznej platformie

Data publikacji:  08.02.2023

Komisja Europejska uruchomiła „Kohesio” na początku VIII Forum Spójności, 17 marca 2022 r. – platformę internetową, która gromadzi wszystkie informacje nt. ponad 1,5 mln projektów w 27 państwach członkowskich, które od 2014 r. były finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Po raz pierwszy stworzono tę kompleksową platformę danych o projektach, jest ona powszechnie dostępna i będzie dostępna we wszystkich językach UE.

Przemawiając podczas inauguracji i zdjęcia, komisarz ds. spójności i reform, Eliza Ferreira powiedziała: „Dzięki Kohesio polityka spójności staje się jeszcze bardziej otwarta i przejrzysta. Wystarczy kilka kliknięć, aby dowiedzieć się dokładnie, w jaki sposób Unia inwestuje w nasze regiony i miasta, aby wspierać konwergencję oraz spójność gospodarczą, społeczną i terytorialną.” Komisarz ds. zatrudnienia i praw socjalnych, Nicolas Schmidt, powiedział: „Fundusze Unii Europejskiej mogą stanowić prawdziwą różnicę dla wszystkich w Unii, a w szczególności dla tych, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia.”.

Odwiedzający platformę Kohesio mogą znaleźć informacje na temat wszystkich projektów finansowanych przez Unię, skupiających się na umiejętnościach i kompetencjach cyfrowych we wszystkich państwach członkowskich. Każdy projekt wymieniony na platformie posiada dane dotyczące konkretnych szczegółów projektu, w tym lidera projektu, informacji o finansowaniu, tematu i pola interwencji projektu oraz jego beneficjenta. Projekty można przeglądać poprzez różne tematy na platformie lub poprzez narzędzie mapowe, które pokazuje każdy kraj Unii, najbardziej oddalone regiony i projekty realizowane w każdym z nich. Zarówno w temacie „Edukacja i szkolenie zawodowe”, jak i „Włączenie społeczne” odwiedzający mogą znaleźć istotne informacje na temat projektów dotyczących umiejętności cyfrowych oraz podnoszenia kwalifikacji/przekwalifikowania.

Komisja Europejska będzie kontynuować rozwój platformy Kohesio, aby uwzględnić projekty z nowego okresu programowego 2021 – 2027. W nadchodzących miesiącach platforma będzie dostępna we wszystkich językach Unii Europejskiej.

©European Commission 2022, Audiovisual Service

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.