cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Politechnika Opolska będzie wystawiała studentom cyfrowe poświadczenia kompetencji

Data publikacji:  01.12.2023
Nauka w Polsce logo

Zdaniem ekspertów Politechniki Opolskiej, w najbliższym czasie elektroniczne CV stanie się obowiązującą normą na rynku pracy. Dlatego też uczelnia będzie wystawiała swoim studentom cyfrowe odznaki, będące potwierdzeniem ich kompetencji.

Po epidemii Covid-19 coraz częściej firmy i obywatele korzystają z różnych form kontaktów za pośrednictwem Internetu. Zmiany w dużym stopniu objęły system edukacji, zarówno pod względem sposobu przekazywania wiedzy, jak i poświadczania zdobywanych kompetencji.

Eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych opracowali system Odznaka+, który umożliwia stworzenie cyfrowego portfolio i cyfrowych poświadczeń kompetencji. To polska wersja, która powstała na bazie znanej na świecie aplikacji Open Badges. Politechnika Opolska będzie wystawiała specjalne odznaki dla swoich studentów.

Oprócz dobrego wykształcenia, rynek pracy wymaga także innych, poświadczonych kompetencji, jak np. znajomość języka, doświadczenie w wolontariacie czy umiejętność pracy w grupie.

Dzięki mikropoświadczeniom możliwe jest potwierdzanie konkretnych umiejętności. W ocenie opolskiej uczelni, pozwalają na wyróżnienie się z tłumu osób posiadających taki sam dyplom i podobne doświadczenie zawodowe. Żeby otrzymać odznakę, trzeba potwierdzić swoją wiedzę czy też zdobyte doświadczenie.

Źródło: https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C99521%2Cpolitechnika-opolska-bedzie-wystawiala-studentom-cyfrowe-poswiadczenia

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.