Co najmniej podstawowe umiejętności cyfrowe ma 43 proc. Polaków w wieku od 16-74 lat. Kompetencje cyfrowe Polaków są coraz bardziej istotne w dzisiejszym społeczeństwie, które opiera się na technologii. Kompetencje cyfrowe obejmują umiejętność korzystania z komputera, smartfonu, internetu, aplikacji oraz innych narzędzi cyfrowych. W Polsce, jak i w innych krajach, rozwijają się one dynamicznie, choć wciąż pozostaje wiele obszarów do poprawy.
Jak wskazał Polski Instytut Ekonomiczny, poniżej średniej europejskiej Polska plasuje się w kategorii „kapitał ludzki”. Dodano, że z drugiej strony w 2021 r. w Polsce odnotowano istotny wzrost odsetka gospodarstw domowych objętych zasięgiem stałych sieci o bardzo dużej przepływności – o 5 pkt proc. w porównaniu z 2020 r. Wskazano ponadto, że cyfrowe technologie zyskują na popularności również wśród polskich przedsiębiorców.
Z raportu opublikowanego w Brukseli wynika, że między innymi Polska wdrożyła trwałe inwestycje, finansowane również z unijnych pieniędzy, które kładą nacisk na cyfryzację. Liderami w Unii pozostają Finlandia, Dania, Holandia i Szwecja.
Źródło: https://polskieradio24.pl/42/273/artykul/3271610,polska-liderem-ue-pod-wzgledem-tempa-postepu-cyfryzacji-pozostalo-jednak-sporo-do-zrobienia