cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Pomysł na wakacje: RoboCamp!

Data publikacji:  27.06.2023
ekoszalin.pl logo

Specjalnie dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego rusza II edycja Zachodniopomorskich RoboCampów, w trakcie których uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku od 14 do 19 lat mogą bezpłatnie zdobyć programistyczną wiedzę i rozwinąć umiejętności cyfrowe.

Ponad 200 uczniów szkół ponadpodstawowych bierze udział w Zachodniopomorskich RoboCampach, czyli bezpłatnych kursach online z programowania dla młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Wszechogarniająca nas cyfryzacja i zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników sprawiają, że rynek IT uznawany jest za najbardziej perspektywiczny dla pracowników. Tendencja ta sprawia, że nauka programowania staje się coraz bardziej popularna. Stąd właśnie zrodził się pomysł, aby młodzież zyskała równe szanse zdobycia programistycznej wiedzy w trakcie bezpłatnych warsztatów online.

Dokładny termin drugiej edycji Zachodniopomorskich RoboCampów nie jest jeszcze znany. Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, należy być mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego w wieku 14-19 lat i być uczniem szkoły ponadpodstawowej.

Szczegóły akcji oraz informację o starcie zapisów będzie można znaleźć na stronie www.zachodniopomorskierobocampy.pl. Już teraz można zapisać się na listę zainteresowanych poprzez stronę. 

Źródło: https://ekoszalin.pl/artykul/24756-Pomysl-na-wakacje-RoboCamp

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.