cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Program Digital Volunteers: mentoring dla MŚP i organizacji pozarządowych w zakresie ich cyfryzacji

Data publikacji:  09.02.2023

Program Digital Volunteers ma na celu wsparcie europejskich MŚP w ich drodze do transformacji cyfrowej poprzez poprawę kompetencji cyfrowych ich pracowników, dzięki dedykowanym i wykwalifikowanym programom mentorskim ze strony większych przedsiębiorstw.

Zgodnie ze strategią Unii Europejskiej dla MŚP uruchomioną w 2020 roku, faza pilotażowa programu Digital Volunteers rozpoczęła się w zeszłym roku, z udziałem około 50 wiodących firm europejskich, które przedstawiły program mentoringu cyfrowego dla MŚP, organizacji pozarządowych i startupów w celu zapewnienia szkoleń, usług doradczych lub opracowania wspólnych projektów cyfrowych.

Program Digital Volunteers ma na celu stworzenie szerokiej sieci europejskich firm gotowych wspierać poprzez swoich wewnętrznych ekspertów cyfryzację MŚP. W ten sposób promowane będzie globalne, wzmocnione cyfrowe środowisko biznesowe korzystne dla wszystkich. Program odgrywa również kluczową rolę w osiągnięciu celów określonych w Dekadzie Cyfrowej: wyposażenie co najmniej 80% obywateli UE w podstawowe umiejętności cyfrowe oraz osiągnięcie 20 milionów zatrudnionych specjalistów w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych do 2030 r.

Program „Digital Volunteers” na Platformie Digital Skills & Jobs

W lutym 2022 roku wiele firm zaprezentowało swoją inicjatywę w serii webinarów organizowanych przez Komisję Europejską. Na Platformie Digital Skills & Jobs znajdziesz dedykowaną stronę, na której są szczegóły dotyczące wszystkich programów mentorskich i nadchodzących działań w ramach Programu.

Znajdziesz tam szeroką gamę programów skupiających się na różnych celach transformacji cyfrowej: od tych skoncentrowanych na wspieraniu wdrażania nowych technologii, po digitalizację różnorodnych procesów, takich jak HR i marketing, czy też produkcję dostosowanych do potrzeb szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników.

Firmy, które zarejestrowały swój udział w Programie, można również znaleźć w Pledge Viewer Koalicji Digital Skills and Jobs.

Dodatkowo Platforma oferuje dedykowaną przestrzeń w Społeczności, gdzie firmy te mają możliwość dalszej wymiany, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem na temat swojego programu mentoringowego, łączenia się z innymi firmami i wymiany najlepszych praktyk.

Sprawdź stronę Digital Volunteers w Platformie, aby dowiedzieć się więcej!

© Drazen – stock.adobe.com

Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, internet rzeczy, duże zbiory danych, chmura obliczeniowa, telekomunikacja, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.