cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Program studiów magisterskich online „xAIM”: zaczynają się zajęcia!

Data publikacji:  24.02.2023

Zajęcia dla pierwszej grupy programu studiów magisterskich „eXplainable Artificial Intelligence in healthcare Management (xAIM)” rozpoczynają się 27 lutego 2023 r.

xAIM (eXplainable AI in health Management) to program studiów magisterskich online, który skierowany jest do pracowników służby zdrowia, w celu rozwiązania problemu braku wysoko wyspecjalizowanych osób z umiejętnościami cyfrowymi w AI w tym sektorze. Studenci zostaną przeszkoleni do pracy związanej z Data Science, AI i opieki zdrowotnej. Nauczą się podstaw Machine Learning i Data Science, aby mogli obsługiwać i analizować duże, heterogeniczne i złożone zestawy danych, charakterystyczne dla sektora opieki zdrowotnej.

Konsorcjum, kierowane przez Uniwersytet w Pavii, jest finansowane przez program Komisji Europejskiej „Connecting Europe Facility” (CEF) Telecom i składa się z Uniwersytetu w Pawii, Uniwersytetu Goethego, Keele University, Leibniz University Hannover i Uniwersytetu Lublańskiego. Program składa się z 90 ECTS w ciągu 18 miesięcy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu.

© Komisja Europejska

© L3S

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.