cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Projekt REWIRE – Cybersecurity Skills Alliance

Data publikacji:  27.01.2023

REWIRE ma na celu dostarczenie konkretnych zaleceń i rozwiązań, które doprowadziłyby do zmniejszenia luk w umiejętnościach pomiędzy wymogami branżowymi, a ofertą szkoleń sektorowych oraz przyczyniłyby się do wsparcia wzrostu, innowacji i konkurencyjności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

REWIRE tworzy plan dla branży cyberbezpieczeństwa oraz konkretną europejską strategię w zakresie umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Strategia ta będzie łączyć wnioski wyciągnięte z innych inicjatyw (tj. CONCORDIA, SPARTA, ECHO, CyberSec4Europe) i będzie nakreślona z holistycznego podejścia, identyfikując polityczne, ekonomiczne, społeczne, technologiczne, prawne i inne czynniki, które mogą mieć wpływ na umiejętności sektora i ofertę szkoleniową.

Projekt zrzesza 12 instytucji edukacyjnych i szkoleniowych, 11 partnerów reprezentujących przemysł i certyfikację oraz dwie organizacje „parasolowe” Unii Europejskiej ds. szkolenia zawodowego i edukacyjnego z 12 krajów UE. Projek jest koordynowany przez Mykolas Romeris University (MRU).

© Gorodenkoff – stock.adobe.com

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: cyberbezpieczeństwo
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.