cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Przyszłość z AI: kluczowe kroki do osiągnięcia pełnego potencjału sztucznej inteligencji w Polsce

Data publikacji:  10.05.2023
Logo

Jak najpełniej możemy wykorzystać szanse związane z rozwojem sztucznej inteligencji? Potrzebna jest zorganizowana edukacja cyfrowa oraz absorbcja nowoczesnych technologii przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Niezbędne jest także zdecydowane działanie.

Zmiany zachodzące w dziedzinie nowej technologii już wkrótce dotkną nas wszystkich. Sztuczna inteligencja często kojarzona jest z zanikiem niektórych miejsc pracy, ale niesie za sobą także olbrzymie szanse. W 2022 roku wartość wciąż raczkującego sektora sztucznej inteligencji osiągnęła ok. 120 mld dol. przychodów. Według prognoz średnioroczne tempo wzrostu utrzyma się do końca dekady na poziomie przekraczającym 38 proc. i już w 2030 r. rynek ten będzie wyceniany na niemal 1,6 bln dol.

Rewolucja sztucznej inteligencji porównywana jest do wynalezienia pisma lub elektryczności, ale nie zdajemy sobie do końca sprawy przed jakimi zagrożeniami i wyzwaniami stoimy.

Sztuczna inteligencja ma spełniać wymogi przejrzystości, uczciwości, odpowiedzialności, ale też przynosić społeczną korzyść i bezpieczeństwo. W procesie tworzenia AI musimy pamiętać o inkluzywności na każdym etapie.

Źródło: https://brandsit.pl/przyszlosc-z-ai-kluczowe-kroki-do-osiagniecia-pelnego-potencjalu-sztucznej-inteligencji-w-polsce/

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.