cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

QUO VADIS BIG DATA?

Data publikacji:  13.01.2023
Logo

Zapraszamy na eSeminarium organizowane wspólnie z firmą Cloudera. Poruszymy bardzo ważne obszary z sektora Big Data, aby wspólnie porozmawiać i odpowiedzieć sobie na pytania nurtujące osoby decyzyjne i kierownictwo w przedsiębiorstwach wykorzystujących analitykę danych.

W trakcie spotkania eksperci wyjaśnią m.in. aspekty tworzenia nowoczesnych repozytoriów danych oraz przybliżą podejście cloud-native w kontekście uruchamiania konkretnych aplikacji analitycznych. Omówione zostaną popularne implementacje dla nowoczesnych systemów analitycznych oraz najczęstsze błędy przeszkadzające w osiąganiu celów biznesowych stawianych takim środowiskom.

Eksperci opowiedzą również o możliwościach platformy CDP, która m.in. wykorzystuje analitykę i machine learning, aby optymalizować obciążenia, a także zapewnia skalowanie do petabajtów danych i tysięcy użytkowników. CDP to również zmiana w stosunku do poprzedniej generacji platform analitycznych bazujących na popularnym Apache Hadoop. Omówione zostaną zalety migracji na nową platformę oraz potencjalne ryzyka z tym związane.

Odpowiemy też na wyzwanie: Podejście Cloud, On-Premise czy Hybrid – czy da się to jakoś okiełznać? Kiedy warto skorzystać z danego modelu? Jeśli zaś chodzi o problemy, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa, omówione zostaną również zalety i wady rozwiązań wspomagających analitykę. Porównamy ze sobą podejścia ML Ops (Machine Learning Operations) vs pełną strategię zarządzania analityką, jak również platformę danych vs proces developerski.

Zapraszamy do rejestracji!

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: chmura obliczeniowa, duże zbiory danych
Typ inicjatywy: Krajowa
Link: Źródło
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.