cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Rada zaleca europejskie podejście do „mikropoświadczeń”

Data publikacji:  12.02.2023

W dniu 16 czerwca Rada Unii EUropejskiej opublikowała swoje zalecenia dotyczące mikropoświadzeń i tego, jak paneuropejskie podejście jest niezbędne do wzmocnienia uczenia się przez całe życie, w szczególności poprzez zastosowanie wspólnej definicji, norm i kluczowych zasad projektowania i wydawania mikropoświadzeń. Mikropoświadczenia wyszczególniają efekty uczenia się, które osoba ucząca się osiągnęła w wyniku niewielkiej ilości nauki.

Celem jest, aby państwa członkowskie, zainteresowane strony i dostawcy, od instytucji edukacyjnych i szkoleniowych po firmy prywatne, opracowywali i stosowali mikropoświadczenia w spójny sposób. Pozwoliłoby to obywatelom Unii na korzystanie ze spersonalizowanych ścieżek kształcenia i kariery.

Pandemia Covid-19, jak również cyfrowa i ekologiczna transformacja bliźniacza zwiększyły potrzebę rozwijania wiedzy, umiejętności i kompetencji, które są kluczowe dla obecnych zmieniających się rynków pracy. Podczas gdy przedsiębiorstwa stoją przed wyzwaniem niewystarczającej podaży odpowiednich umiejętności, pracownicy muszą zmierzyć się ze zmianami w sposobie organizacji pracy.

Pełny wniosek i zalecenie Rady można znaleźć tutaj.

© ake1150 – stock.adobe.com

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.