cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Realizacja projektu European Software Skills Alliance

Data publikacji:  27.01.2023

W odpowiedzi na wezwanie Komisji Europejskiej do zajęcia się luką w zakresie umiejętności cyfrowych w Europie, rozpoczęto realizację projektu European Software Skills Alliance (ESSA). W ramach 4-letniego projektu powstanie nowa Strategia Zrównoważonych Umiejętności oraz Program Kształcenia i Szkolenia Zawodowego (VET) dla Europy. Z pomocą funduszy z Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, ESSA dąży do tego, by strategia odpowiada potrzebom przemysłu obecnie i w przyszłości, umożliwiając dalszy rozwój.

Wraz z rozwojem cyfrowym pojawia się potrzeba posiadania przez pracowników umiejętności cyfrowych, aby radzić sobie z pojawiającymi się technologiami, dlatego zapotrzebowanie na profesjonalistów posiadających umiejętności cyfrowe wzrosło na całym świecie. Celem tego projektu jest stworzenie strategii, która jest oparta na potrzebach pracodawców, ustalonych poprzez szeroko zakrojoną analizę potrzeb we wcześniej fazie projektu celem zapewnienia, że kursy VET i inicjatywy oparte na pracy są skuteczne w podnoszeniu i zmianie kwalifikacji obywateli.

Obecnie potrzeby pracodawców nie mogą być zaspokojone za pomocą istniejących systemów, dlatego ESSA opracuje nowe mechanizmy, aby zapewnić wdrożenie strategii w całej Europie, w celu rozwijania umiejętności zawodowych w zakresie technologii cyfrowych i ICT w usługach programistycznych. Dodatkowo, powstanie Europejska Społeczność Umiejętności IT ułatwiająca dostęp do opinii ekspertów oraz wymianę pomysłów i dobrych praktyk pomiędzy sektorem IT i społecznością VET, polepszając w ten sposób zasięg oraz dalszą implementację projektu.

© Мария Кокулина – stock.adobe.com

Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.