cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Ruszył program „Start IT – Cisco4Ukraine”. 10 tys. uchodźców zdobędzie kompetencje cyfrowe

Data publikacji:  09.02.2023
Logo

Firma Cisco, w ramach Cisco Networking Academy, oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ogłosiły program „Start IT – Cisco4Ukraine”. Jego celem jest przeszkolenie 10 tys. ukraińskich uchodźców, by zdobyli kompetencje cyfrowe m.in. z programowania i cyberbezpieczeństwa. To element wsparcia wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Program w ramach Cisco Networking Academy zakłada, że w ciągu dwóch lat (do sierpnia 2024 roku) uda się przeszkolić 10 tys. ukraińskich uchodźców, którzy przejdą kursy z zakresu programowania i cyberbezpieczeństwa na poziomie podstawowym oraz średniozaawansowanym w języku ukraińskim. W ten sposób mają łatwiej znaleźć pracę w Polsce, ale także przyczynić się do odbudowy nowoczesnej, cyfrowej Ukrainy, kiedy skończy się wojna.

W ramach „Start IT – Cisco4Ukraine” kursanci będą uczyli się zagadnień z dwóch obszarów: cyberbezpieczeństwa i programowania, a planowane są kolejne: analiza danych i sieci komputerowe. Zaoferowany zostanie zarówno poziom podstawowy dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z technologiami, jak i średniozaawansowany dla specjalistów IT chcących się rozwijać i uzyskać nowe certyfikaty.

Źródło: https://cyberdefence24.pl/cyberbezpieczenstwo/ruszyl-program-start-it-cisco4ukraine-10-tys-uchodzcow-zdobedzie-kompetencje-cyfrowe

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.