cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Ruszyła III edycja konkursu GEEK

Data publikacji:  28.10.2022
Logo

Przed nami III edycja konkursu GEEK. Oficjalne ogłoszenie odbyło się podczas wręczania nagród w Campusie Google w Warszawie 10 września 2022 r. Była to wyjątkowa uroczystość, dużo się działo i będziemy długo ją wspominać.

W tej edycji zespoły będą liczyły od 2 do 4 osób, a prace będą przesyłane od 1 lutego do 1 marca 2023 r. Czas szybko leci, więc warto już tworzyć zespoły. Na stronie konkursu można już zaglądać do terminarza, można także pobrać plakat i ulotkę o konkursie.

III edycja ogólnopolskiego KONKURSU GEEK będzie realizowana w szerszej formie. Pragniemy, aby był to wspólny projekt polegający na wsparciu zespołów konkursowych – czyli uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych przez członków PTI i Ekspertów Sektorowej Rady ds. Informatyki podczas trwania tej edycji Konkursu – czyli od września do marca roku szkolnego 2022/2023.

Wsparcie merytoryczne polegać będzie na organizowaniu webinariów, konsultacji, spotkań on-linowych dla uczniów i nauczycieli, którzy wyrazili chęć przystąpienia do konkursu i będą potrzebować jakiejkolwiek pomocy. Złożenie pracy konkursowej nie będzie jednak czynnikiem obowiązkowym korzystania ze wsparcia, będzie ono dostępne dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli bądź uczniów. Korzystanie ze wsparcia nie będzie miało też żadnego wpływu na ocenę prac, gdyż komisja jurorów jest zupełnie niezależnym organem.

Na stronie Sekcji Informatyki Szkolnej przy PTI (SIS) będą podane informacje o organizowanych webinariach. Podany jest także kontakt do Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego konkursu GEEK, która będzie koordynować prace i współpracować z Ekspertami PTI tak, aby mogli wspierać merytorycznie Zespoły Konkursowe w zależności od podanego problemu. Webinaria prowadzone przez SIS będą dotyczyć różnych obszarów wykorzystania narzędzi informatycznych w szkole. Zapraszamy!

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji
Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni
Technologia cyfrowa: oprogramowanie, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Link: Strona GEEK
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.