cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Senior w internecie: edukacja przeciw wykluczeniu

Data publikacji:  22.08.2023
Tok FM logo

Polska jest jednym z najbardziej wykluczonych cyfrowo krajów w Unii Europejskiej. Polacy zajmują obecnie 12 miejsce pod względem liczby osób, które nigdy nie korzystały z internetu. Średnia europejska to 9%, natomiast w Polsce to aż 15%. Natomiast grupą, którą najbardziej dotyka wykluczenie cyfrowe, są w Polsce osoby starsze. Co zatem należy zrobić, aby zwiększyć kompetencje cyfrowe polskich seniorów?

Dostęp do internetu to podstawa funkcjonowania we współczesnym świecie. Postęp technologiczny ostatniej dekady sprawił, że większość spraw — które do tej pory załatwiało się na poczcie czy w banku — przeniosło się do świata cyfrowego. Z cyfrowych ułatwień, takich jak np. bankowość elektroniczna, korzysta już większość Polek i Polaków. Niestety istnieje w naszych kraju spory odsetek osób, dla których internet wciąż pozostaje poza zasięgiem.

Dla dzieci i młodzieży internet to coś tak naturalnego jak oddychanie. Niestety dla seniorów internet może na początku wydawać się wręcz czarną magią. Polscy seniorzy interesują się światem cyfrowym. Nowe media wydają się im ciekawe, jednak często nie umieją po prostu z nich korzystać.

Źródło: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,168674,30088070,senior-w-internecie-edukacja-przeciw-wykluczeniu.html

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.