cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Seniorzy szkolą swoje umiejętności cyfrowe

Data publikacji:  14.05.2024
Radio Zet - logo

40 seniorów z Krakowa wzięło udział w inauguracji pierwszej edycji projektu edukacyjnego „Z technologią przez świat”. Jego celem jest doskonalenie umiejętności cyfrowych osób starszych przydatnych np. w samodzielnym organizowaniu wyjazdów zagranicznych. Pomysłodawcy programu podkreślają, że w każdym wieku można realizować pasje i spełniać marzenia. Dlatego podczas pierwszego spotkania zaprosili osoby, które mogą być inspiracją dla uczestników warsztatów.

Zakres tematyczny warsztatów powstał w odpowiedzi na zdiagnozowane potrzeby seniorów. Oparto go na badaniach „Polacy na wakacjach, a języki obce”. Pokazało ono, że ważnymi aspektami powstrzymującymi starsze osoby przed samodzielną podróżą zagraniczną, oprócz finansów i umiejętności cyfrowych, są też kwestie bezpieczeństwa i komunikacji.

W programie warsztatów przewidziano m.in. takie zagadnienia, jak planowanie trasy wycieczki przy pomocy narzędzi online, szukanie atrakcyjnych cenowo ofert transportu, noclegów, sprawdzanie rzetelnych opinii, a także, jak bezpiecznie dokonywać rezerwacji przez internet. Organizatorzy zaplanowali także zajęcia w Centrum Edukacji Lotniczej działającym przy lotnisku Kraków Airport.

Bezpłatne warsztaty będą realizowane od maja do lipca tego roku. Pilotaż adresowany jest do mieszkańców Krakowa.

Źródło: https://wiadomosci.radiozet.pl/krakow/seniorzy-z-krakowa-doskonala-umiejetnosci-cyfrowe-to-pozwoli-im-zrealizowac-wazny-cel

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.