cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Skóra, która przyda się głównie w wirtualnym świecie

Data publikacji:  20.12.2022
logo

WeTac to interfejs haptyczny, który powinien stanowić bardzo obiecującą opcję dla operowania w wirtualnej rzeczywistości. Jest to w zasadzie ultracienka skóra, dzięki której można odczuwać to, co na co dzień, lecz nie w rzeczywistym świecie, lecz tym cyfrowym.

Urządzenie składa się z dwóch części. Pierwsza to zminiaturyzowana, miękka jednostka sterująca, którą mocuje się do przedramienia, gdzie pełni rolę panelu kontrolnego. Druga to natomiast oparta na hydrożelu elektrodowa opaska, która odpowiada za funkcje interfejsu haptycznego.

Przy wadze wynoszącej zaledwie 19,2g i rozmiarach 5cm x 5cm x 2,1mm, cały interfejs można bezproblemowo rozmieścić na ramieniu. Do komunikacji nie potrzebne są kable, ponieważ opiera się na technologii BLE (Bluetooth low energy), podczas gdy zasilanie zapewnia akumulator litowo-jonowy. Plaster przyklejany do skóry ma grubość wynoszącą od 220 mikrometrów do 1 milimetra. Elektrody są rozprowadzane na dłoni, a cała instalacja cechuje się wysoką elastycznością oraz zapewnia wydajne sprzężenie zwrotne.

Nad bezpieczeństwem użytkowników ma czuwać szereg mechanizmów. Dzięki nim nie powinno dojść do porażenia prądem osób korzystających z tej ultracienkiej skóry. Powinny być również chronione przed nagłym wzrostem temperatury, która ma się utrzymywać w granicach od 27 do 35,5 stopnia Celsjusza.

Źródło: https://www.chip.pl/2022/12/ultracienka-skora-wirtualna-rzeczywistosc

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Dziedziny: Medycyna
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.