cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Sprawdź swoje umiejętności cyfrowe! Pierwszy krok w kierunku rozwoju cyfrowego

Data publikacji:  07.02.2023

Komisja Europejska z dumą ogłasza uruchomienie Test Your Digital Skills, czyli DigSAT (narzędzie samooceny), dostępnego od dziś zarówno na platformie Digital Skills and Jobs Platform, jak i Europass. Każdy będzie miał możliwość wykonania testu umiejętności cyfrowych, zapisania swojego wyniku w swoim profilu i uzyskania dostępu do wysokiej jakości możliwości szkoleniowych z katalogu Platformy Umiejętności Cyfrowych i Pracy.

Czym jest „Test Your Digital Skills”?

Nowe narzędzie to test online, który pozwala ludziom ocenić własny poziom kompetencji cyfrowych. Test Your Digital Skills opiera się na Digital Competence Framework (DigComp), czyli zestawie 21 zidentyfikowanych i opisanych umiejętności cyfrowych dotyczących wszystkiego, co związane z życiem codziennym i sytuacjami zawodowymi. Dla każdej umiejętności istnieje 8 poziomów biegłości: wyniki testu pozwolą każdej osobie lepiej zrozumieć swoje konkretne umiejętności, ale także gdzie są słabe punkty, które mogą ograniczać: 90% miejsc pracy wymaga dziś przynajmniej podstawowych umiejętności cyfrowych, narzędzie samooceny pomoże Ci zrozumieć, które z nich są Ci potrzebne.

Sprawdź swoje umiejętności cyfrowe na Platformie Digital Skills and Jobs

Współpraca pomiędzy Europass a platformą Digital Skills and Jobs jest inicjatywą typu win-win, która ma na celu zintegrowanie podstawowej funkcji Testu. Użytkownicy platformy DSJ będą mogli nie tylko przystąpić do testu, ale po otrzymaniu wyników testu, będą mieli również dostęp do wielu szkoleń i informacji, które pozwolą im uzupełnić luki w wiedzy wskazane przez test.

Jeśli wyniki testu pokażą, że brakuje Ci na przykład znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci, znajdziesz szereg podstawowych kursów online i zasobów, dzięki którym będziesz mógł przeszkolić siebie – oraz swoich kolegów i przyjaciół – w zakresie utrzymania bezpieczeństwa w sieci.

Jak działa „Test Twoich Umiejętności Cyfrowych”?

Po wejściu do testu, otrzymasz zestaw pytań opartych na ramie kompetencji cyfrowych, które są skonstruowane w taki sposób, abyś mógł w jasny sposób zrozumieć swój poziom umiejętności. Test trwa około 20 minut i możesz go rozwiązywać dowolną ilość razy.

Na początku zostaniesz poproszony o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań zawierających podstawowe informacje o Twoim wymarzonym zawodzie i poziomie wykształcenia, a następnie na kilka pytań dotyczących autorefleksji, które pozwolą Ci dostosować test do Twoich potrzeb. Po zakończeniu właściwego testu otrzymasz wynik i szczegółowy raport na temat swoich wyników, dzięki czemu będziesz mógł określić swoje mocne i słabe strony.

Po zidentyfikowaniu tych, które wymagają poprawy, znajdziesz mapę drogową nauki, która pomoże Ci zidentyfikować i podjąć kursy, które pomogą Ci osiągnąć konkretne cele edukacyjne: platforma Digital Skills and Jobs jest po to, aby dać Ci szeroki wybór szkoleń, aby wzmocnić lub nauczyć się od podstaw umiejętności cyfrowych, których potrzebujesz. Dzięki ponad 100 możliwościom i programom szkoleniowym, platforma oferuje coś dla wszystkich poziomów, od podstawowych codziennych umiejętności cyfrowych po zaawansowane programy akademickie dotyczące wschodzących technologii, takich jak sztuczna inteligencja, Blockchain, chmura i wiele innych.

Czy jesteś gotowy, aby sprawdzić swoje umiejętności cyfrowe? Wykonaj test już dziś, rozpocznij swoją podróż po cyfrowym wzroście.

© DSJP

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.