cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Studia magisterskie z zakresu High Performance Computing we Włoszech

Data publikacji:  10.02.2023

Po raz pierwszy we Włoszech, Politecnico of Milan oferuje studia magisterskie w zakresie inżynierii obliczeniowej o wysokiej wydajności w języku angielskim, począwszy od jesieni 2022 roku.

Kurs bada wysoce aktualną kwestię obliczeń o wysokiej wydajności i jej wielorakich zastosowań w różnych dziedzinach naukowo-technologicznych. Jest to wysoce multidyscyplinarny kurs, który zapewni inżynierom solidne podstawy w głównych technologiach i architekturach komputerowych dla superkomputerów, obliczeń kwantowych i matematyczno-statystycznego modelowania złożonych problemów.

Ten kurs ma szczególnie innowacyjne podejście, którego celem jest szkolenie inżynierów zajmujących się obliczeniami o wysokiej wydajności z multidyscyplinarnym nastawieniem, poprzez połączenie najbardziej zaawansowanej wiedzy z zakresu inżynierii komputerowej, w tym obliczeń kwantowych, z umiejętnościami w stosowanych naukach matematycznych, statystyce i fizyce, aby zająć się i rozwiązać złożone pojawiające się problemy.

Studia High Performance Computing Engineering to dwuletni program o wartości 120 punktów (Laurea Magistrale / Master’s Degree).

Pierwszy rok oferuje zestaw kursów związanych z obliczeniami równoległymi i programowaniem, wysokowydajnymi procesorami równoległymi, infrastrukturami chmurowymi i centrami danych, analizą numeryczną i statystyką stosowaną. Drugi rok obejmuje kursy z zakresu Quantum Computing i heterogenicznych systemów HPC opartych na akceleratorach (GPU i rdzenie Tensor). Ponadto będzie 20 kredytów skupionych na zastosowaniu HPC w różnych domenach inżynieryjnych i końcowej pracy dyplomowej (20 kredytów), która może być przeprowadzona nawet w kontekście branżowym lub za granicą.

Aby dowiedzieć się więcej o studiach, odwiedź dedykowaną stronę internetową: https://masterhpc.polimi.it/ Politecnico of Milan jest również zaangażowany w inicjatywę EUMaster4HPC, odwiedź stronę: https://eumaster4hpc.uni.lu/  aby dowiedzieć się więcej.

© Adobe Stock – Corona Borealis

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: obliczenia wielkiej skali, informatyka kwantowa
Typ inicjatywy: Lokalna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.