cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Unia Europejska uruchamia Digital 4 Development Hub dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów

Data publikacji:  07.02.2023

W dniu 14 grudnia 2021 roku Unia Europejska ogłosiła uruchomienie hubu Digital for Development (D4D) dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Ogłoszenie, które uzyskało poparcie słoweńskiej prezydencji Rady Europejskiej, jest następstwem uruchomienia hubu D4D w grudniu 2020 r. przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen.

Uruchomienie nowego hubu oznacza pozytywny krok naprzód dla międzynarodowej współpracy w zakresie kwestii cyfrowych. Hub D4D będzie kluczowym kanałem przekładania strategii i podejść w zakresie transformacji cyfrowej na konkretne działania w zakresie budowania potencjału oraz łączenia unijnej wiedzy technicznej i cyfrowej, wspierania partnerstw i budowania kontaktów w regionie.

Sojusz D4D, który oficjalnie rozpoczyna się w 2022 r., jest również zgodny z unijną strategią „Global Gateway” i będzie dążył do ustanowienia bliższych powiązań między rynkami cyfrowymi Unii Europejskiej, Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Hub D4D będzie również promował dzielenie się wiedzą i oferował usługi doradcze instytucjom krajowym i regionalnym, a także pomoc techniczną w celu wykorzystania wiedzy specjalistycznej i partnerstwa ze wszystkimi zainteresowanymi stronami: od rządów po sektor prywatny, środowiska akademickie, ośrodki analityczne, organizacje społeczeństwa obywatelskiego.

Ta współpraca cyfrowa obejmie różne dziedziny, takie jak infrastruktura cyfrowa, ochrona danych, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo i umiejętności cyfrowe. Sektor prywatny będzie w centrum tej współpracy cyfrowej, aby określić przyszłe możliwości rozwoju cyfrowego i przyczynić się do mobilizacji powiązanych zasobów.

© Digital for Development Hub, European Union.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, duże zbiory danych, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.