cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Unia Europejska zwiększa swoją pulę talentów cyfrowych: nowe zaproszenie DIGITAL do składania wniosków o programy edukacyjne w zakresie kluczowych technologii cyfrowych

Data publikacji:  12.02.2023

Sprawdź nowe możliwości płynące z programu edukacyjnego i kursów w ramach programu DIGITAL Europe. Dostępne są fundusze dla uniwersytetów, ośrodków badawczych i biznesu, aby połączyć siły w celu opracowania kursów licencjackich i magisterskich. Muszą one dotyczyć dziedzin cyfrowych lub wielodyscyplinarnych kursów uprawniających specjalistów z sektorów innych niż ICT do umiejętności cyfrowych. Wnioski zostaną otwarte w dniu 29 września 2022 r. i zamknięte w styczniu 2023 r.

Wszystkie państwa członkowskie borykają się obecnie z niedoborem specjalistów w dziedzinie ICT, na co wskazują również ostatnie wyniki drugiego europejskiego badania umiejętności i miejsc pracy przeprowadzonego przez Cedefop. Wszędzie istnieje duże zapotrzebowanie na nowe zawody łączące kompetencje sektorowe z biegłym zrozumieniem kluczowych technologii cyfrowych. Młodzi ludzie szukają programów i kursów przygotowujących ich do pracy w gospodarce ekologicznej i cyfrowej.

Nowe zaproszenie w ramach programu DIGITAL Europe, „Specialised education programmes or modules in key capacity areas”, będzie wspierać rozwój kursów licencjackich i magisterskich, wspólnie zaprojektowanych przez uniwersytety, ośrodki badawcze i przedsiębiorstwa działające w dziedzinie cyfrowej.

Działanie to pobudzi współpracę między doskonałością akademicką, badaniami i innowacyjnymi gałęziami przemysłu, poprawi i unowocześni wyposażenie techniczne i interoperacyjność wśród uniwersytetów oraz zapewni wsparcie studentom, którzy chcą uczestniczyć w nowych kursach. Nowe programy wzmocnią cyfrową suwerenność Europy oraz pomogą przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty z całego świata.

Wnioski zostaną otwarte 29 września 2022 r.

Partner for DIGITAL Skills: nowy dzień informacyjny niebawem

Zarejestruj się w naszej specjalnej grupie, aby otrzymywać aktualne informacje na temat tego zaproszenia!

Planujemy nową sesję informacyjną dla partnera ds. umiejętności DIGITAL, na której przedstawimy szczegółowo zaproszenie i na której potencjalni wnioskodawcy będą mieli możliwość przedstawienia swoich organizacji. Wkrótce rozpocznie się rejestracja! 

W międzyczasie nie zapomnij zapoznać się z naszą stroną programu DIGITAL Europe, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat zaproszeń do składania wniosków, terminów i wymogów. 

Zapoznaj się również z naszą notą informacyjną na temat trzeciego zaproszenia do składania wniosków, która zawiera dobry przegląd kolejnych kroków. 

Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, uczenie maszynowe, chmura obliczeniowa, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.