cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Wojsko Polskie. RCI Bydgoszcz w służbie łączności i informatyki

Data publikacji:  06.09.2023
Logo

Ochrona i sprawne przesyłanie informacji to podstawa w siłach zbrojnych. W Wojsku Polskim zadanie to realizują m.in. żołnierze bydgoskiej jednostki. Każdego dnia czuwają nad niezwykle wrażliwym procesem, aby SZ RP mogły sprawnie działać, a wróg nie poznał ich tajemnic.

Mówiąc o polskich cyberwojskach, od razu na myśl przychodzi Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC). Uważa się je za „cyfrowe serce armii”, jednak mało kto zna jego wszystkie części składowe. Aby mogło sprawnie bić, każdy element musi wypełniać swoje zadania jak najlepiej, dbając o jakość i bezpieczne działanie Wojska Polskiego w cyberświecie.

Jednym z filarów w firmamencie „Cybergalaktyki WP” jest Regionalne Centrum Informatyki Bydgoszcz, które wykorzystując naczynia połączone (sieci i systemy), umożliwia bezpieczną cyberłączność między komórkami organizacyjnymi Sił Zbrojnych.

Służba w tej jednostce cechuje się tym, że więcej czasu żołnierze spędzają w serwerowniach, przy centralach i komputerach niż w polu czy na poligonie. Nie oznacza to, że zajęć wojskowych nie ma. Realizuje się szkolenie wojskowe zgodnie z „Programem szkolenia” i normami obronnymi. Żołnierze biorą udział w zajęciach ze szkolenia ogniowego, musztry, a także z powszechnej obrony przeciwlotniczej i obrony przed bronią masowego rażenia.

Źródło: https://cyberdefence24.pl/armia-i-sluzby/wojsko-polskie-rci-bydgoszcz-w-sluzbie-lacznosci-i-informatyki

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.