cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej MERITUM

Data publikacji:  24.03.2022

Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum” dąży do realizacji swoich celów wykorzystując szeroki wachlarz działań edukacyjnych, szkoleniowych, organizując akcje w przestrzeni publicznej oraz konferencje naukowe.

Formalnie oznacza oficjalnie, urzędowo, przepisowo. Nuda. Dlatego od ośmiu lat celem krakowskiego Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej „Meritum” jest edukacja POZAformalna – ucieczka przed zamknięciem nauki w jakichkolwiek schematach.

Bez względu na kraj pochodzenia i zamieszkania, ludzie wszędzie uczą się przez całe życie. Dlatego w swych projektach „Meritum” stara się łączyć wspólną nauką ludzi z różnych kultur i pokoleń. Zachęty do działania potrzebują nie tylko ci najstarsi, ale i najmłodsi. Pierwsi mają najczęściej wiedzę praktyczną, drudzy – podręcznikową. Pierwsi emanują doświadczeniem, drudzy – zapałem. „Meritum” zajmuje się ich transfuzją, ale tak, by nie uroniła się przy niej ani kropla doświadczenia i zapału.

Pacjentami często są niepełnosprawni, e-wykluczeni oraz mieszkańcy obszarów wiejskich. Animatorzy i trenerzy tworzący Stowarzyszenie to ludzie z pasją. Wychodzą oni z założenia, że lepiej rzucać kostką do gry niż książką. Poza tym wierzą, że są ciekawsze miejsca do nauki niż szkolna ławka czy nawet domowe biurko, a pasja jest zaraźliwa. Trzeba tylko na kogoś kichnąć.

Deklaracja Meritum

Kategoria organizacji: Stowarzyszenie
Członek koalicji krajowej: Tak
Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.