cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Inauguracja programu Start IT – Cisco4Ukraine połączona z debatą „Nowoczesna Ukraina – edukacja, gospodarka, technologie”

Start IT – Cisco4Ukraine to program skierowany do ukraińskich uchodźców niezależnie od wieku i płci, którzy chcą rozwijać kompetencje cyfrowe, rozważają nową ścieżkę kariery lub dalszą edukację w IT. Oficjalna inauguracja programu, połączona z debatą „Nowoczesna Ukraina – edukacja, gospodarka, technologie”, odbędzie się 1 lutego 2023 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Kursy w ramach programu Start IT – Cisco4Ukraine obejmują dwa niezwykle ważne i perspektywiczne obszary: Cyberbezpieczeństwo i Programowanie – a niebawem dołączą do nich kolejne: Analiza Danych i Sieci Komputerowe.

Kursy prowadzone są w języku ukraińskim, materiały szkoleniowe również będą dostępne w tym języku.

Wszystkie kursy w ramach programu Start IT są darmowe.

Od uczestników kursów Start IT nie jest wymagana wcześniejsza wiedza informatyczna – wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera. Uczestnikami kursów mogą być osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z technologiami, lub rozważają zmianę ścieżki zawodowej na taką, gdzie kompetencje cyfrowe są niezbędne. Kursy zaawansowane z kolei są adresowane do osób zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych na przykład poprzez zdobywanie nowych certyfikacji. Nowe możliwości rozwoju zawodowego są ważne szczególnie w przypadku Ukrainek, dla których ucieczka z kraju oznaczała jednocześnie porzucenie pracy zawodowej i obecnie szukają one dla siebie odpowiedniej pracy.

Źródło: https://wsiz.edu.pl/aktualnosci/inauguracja-programu-start-it-cisco4ukraine-polaczona-z-debata-nowoczesna-ukraina-edukacja-gospodarka-technologie/

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, gdzie indziej niesklasyfikowane
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Typologia możliwości szkoleniowych: Krótki program nauki
Aktywność edukacyjna: Program edukacyjny
Typ oceny: Stacjonarne
Czas trwania: Do 1 tygodnia
Dostawca: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania
Czy ten kurs jest bezpłatny?: Tak
Czy certyfikat/poświadczenie jest bezpłatne?: Tak
Rodzaj zapisu szkolenia: Do 1 tygodnia
Data rozpoczęcia szkolenia: 1.02.2023
Kwalifikacje: Działanie edukacyjne
Starania/Wysiłek: niepełny wymiar godzin (mniej niż 8 h)