cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Szkolenie pt. „Strona www w NGO. Jak to zrobić dobrze?”

Szkolenie odbędzie się 22 marca 2023 r. w godz. 10.30-15.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach (ul. Kopernika 14, 40-064 Katowice).

Dla kogo?

Dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, które są na etapie projektowania swojej strony internetowej oraz przygotowania na nią tekstów. Szkolenie będzie również wartościowe dla osób, które chcą dokonać zmian w tym zakresie.

Z uwagi na obszar realizacji projektu oferta skierowana jest do osób, które prowadzą lub będą prowadzić przedsiębiorstwo społeczne lub podmiot ekonomii społecznej (np. fundacje, stowarzyszenie) zamieszkałych (w przypadku organizacji posiadających siedzibę) wyłącznie na obszarze miast: Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego.

Najważniejsze zagadnienia:
· Podstawowe zasady projektowania strony internetowej. O czym nie można zapomnieć?
· Kilka rozwiązań sprawdzających się w biznesie i nie tylko (m.in. Pixel Fb, Google Analitycs, krótko o pozycjonowaniu).
· Przygotowujemy teksty na stronę www organizacji:
o Cechy dobrego stylu, czyli jak pisać, by się łatwo czytało?
o Jak powinien wyglądać tekst w Internecie?
o Przykładowe teksty na stronę www: zakładka o nas (misja, wizja), tekst strony, której celem jest zachęcenie do wpłat darowizn, oferta odpłatna organizacji.

Uwaga: Uczestnicy szkolenia będą mogli skorzystać z doradztwa w zakresie wdrożenia w swojej organizacji wiedzy przekazywanej na szkoleniu, w tym doradztwo może polegać na przygotowaniu prostej strony internetowej typu one page.

Uwaga 2: Jeśli nie posiada się umiejętności technicznych, nie stanowi to przeszkody do udziału w szkoleniu. Podczas szkolenia Organizatorzy skupią się na kontekście biznesowym/marketingowym wykorzystania strony internetowej, a nie na sprawach technicznych.

Szkolenie poprowadzi Waldemar Żbik – doradca kluczowy w OWES SWR, absolwent studiów podyplomowych oraz licznych szkoleń dot. marketingu internetowego, doradca marketingowy w Świętokrzyskim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, prowadzi dwa blogi, przez które chętnie dzieli się wiedzą.

Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić zgłoszenie: https://docs.google.com/forms/d/12eVWCF7XAaDsbQaDp43qS2kOV85AsAM-vlWpWEA-9FE/edit

Zgłoszenia przyjmowane są do 21.03.2023 do godz. 15.00. W przypadku dużej liczby zgłoszeń decyduje ich kolejność. Organizatorzy zastrzegają też możliwość zaproszenia na szkolenie w pierwszej kolejności organizacji, które nie korzystały z ich wsparcia.

Uwaga: W związku z tym, że szkolenie jest bezpłatne przed jego rozpoczęciem konieczne będzie wypełnienie dokumentów (wzory zostaną przesłane po weryfikacji zgłoszenia) przez każdego uczestnika szkolenia oraz podmiot zgłaszający uczestnika (z podpisami osób reprezentujących). Nie dotyczy osób, które są już uczestnikami projektu OWES SWR.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu OWES SWR, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: tworzenie stron internetowych
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Typologia możliwości szkoleniowych: Krótki program nauki
Aktywność edukacyjna: Doświadczenie zawodowe
Typ oceny: Stacjonarne
Czas trwania: Do 1 tygodnia
Czy ten kurs jest bezpłatny?: Tak
Rodzaj zapisu szkolenia: Do 1 tygodnia
Data rozpoczęcia szkolenia: 22.03.2023
Kwalifikacje: Działanie edukacyjne
Starania/Wysiłek: niepełny wymiar godzin (mniej niż 8 h)