cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

InVid Project – In Video Veritas

Rewolucja mediów cyfrowych i konwergencja mediów społecznościowych z szerokopasmową łącznością przewodową i bezprzewodową sprawiają, że wiadomości przełomowe trafiają na internetowe platformy wideo a organizacje informacyjne dostarczające informacje za pomocą strumieni internetowych i transmisji telewizyjnych często polegają na nagraniach generowanych przez użytkowników udostępnianych przez media społecznościowe. Dostęp do coraz bardziej wyrafinowanych narzędzi do edycji i zarządzania treścią oraz łatwość, z jaką fałszywe informacje rozprzestrzeniają się w sieciach elektronicznych, wymaga od renomowanych punktów informacyjnych starannej weryfikacji treści stron trzecich przed ich publikacją, co zmniejsza ich zdolność do szybkiego przekazywania wiadomości, jednocześnie zwiększając koszty w czasach napiętych budżetów.

InVID w ramach projektu finansowanego przez UE buduje platformę zapewniającą usługi wykrywania, uwierzytelniania i sprawdzania wiarygodności plików wideo i treści wideo rozpowszechnianych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Platforma ta umożliwi nowatorskie aplikacje newsroomowe dla nadawców, agencji informacyjnych, firm internetowych, gazet i wydawców, aby włączyć treści z mediów społecznościowych do ich produkcji informacyjnej, bez konieczności zmagania się z problemem, czy mogą zaufać materiałowi lub jak mogą dotrzeć do użytkownika, aby zapytać o zgodę na ponowne wykorzystanie. Dzięki temu zweryfikowane i sprawdzone pod kątem praw autorskich materiały wideo będą łatwo dostępne w celu włączenia ich do raportów informacyjnych. Potwierdzone przez rzeczywiste pilotaże klientów, InVID pomoże chronić branżę informacyjną przed dystrybucją podróbek, fałszerstw, utratą reputacji i … pozwami sądowymi.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Dziedziny: Techniki audiowizualne i produkcja medialna, Nauki społeczne, dziennikarstwo i informacja, bliżej niezdefiniowane, Interdyscyplinarne programy i kwalifikacje związane z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi (ICT)
Technologia cyfrowa: cyberbezpieczeństwo
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Typ zasobu umiejętności: Narzędzie samooceny