cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

MyDigiSkills

System MyDigiSkills został stworzony na licencji Creative Commons przez ALL DIGITAL w ramach projektu DigCompSAT Wspólnej Rady ds. ALL DIGITAL reprezentuje sieci centrów kompetencji cyfrowych, centrów nauki ICT, centrów edukacji dorosłych i bibliotek w całej Europie, gdzie dzieci i dorośli mogą uzyskać dostęp do Internetu i nauczyć się najnowszych umiejętności cyfrowych.

  • Oczekujemy, że test zajmie Ci około 20 minut, ale nie przejmuj się, jeśli zajmie Ci więcej lub mniej czasu. Pięć sekcji obejmuje następujące obszary:
  • Umiejętność korzystania z informacji i danych
  • Komunikacja i współpraca
  • Tworzenie treści cyfrowych
  • Bezpieczeństwo
  • Rozwiązywanie problemów

MyDigiSkills poprosi Cię o dokonanie samooceny Twoich umiejętności cyfrowych w pięciu obszarach. Kiedy ją wypełnisz, system poda Ci informację zwrotną na temat poziomu Twoich umiejętności cyfrowych w tych pięciu obszarach. Ważne jest, abyś odpowiedział szczerze i jak najpełniej, aby jak najdokładniej oszacować swoje możliwości cyfrowe.

Każde z 82 pytań wymaga od Ciebie odpowiedzi na proste stwierdzenia, takie jak na przykład: „Dobrze rozumiem to lub mogę to zrobić z pomocą”. Niektóre pytania pytają o Twoje umiejętności, inne o wiedzę, a jeszcze inne o Twój stosunek do technologii cyfrowych. Na niektóre pytania będzie ci łatwiej odpowiedzieć niż na inne, ale postaraj się wybrać opcję, która najlepiej opisuje ciebie w każdym z nich.

All Digital i partnerzy MyDigiSkills oferują stronom trzecim możliwość korzystania z usługi z grupą użytkowników, którą chcą traktować priorytetowo, np. uczniowie szkoły lub kursu szkoleniowego, pracownicy organizacji itp.

Zainteresowane organizacje proszone są o zarejestrowanie się w MyDigiSkills za pomocą formularza.

Rejestrując się w MyDigiSkills, organizacje mogą:

Wygenerować KOD TESTOWY, który jest również osadzony w linku internetowym i kodzie QR, do udostępnienia wszystkim zamierzonym uczestnikom testu.
Przekazać kod swojej grupie docelowej. Klikając na link, użytkownicy końcowi uzyskają bezpośredni dostęp do strony rejestracji.
Wykorzystanie danych uwierzytelniających wydanych przez MyDigiSkills do wizualizacji online zanonimizowanych danych demograficznych i wyników testów dla 5 obszarów DigComp i 21 kompetencji grupy docelowej oraz do pobrania odpowiedniego pliku.
Żądanie dodatkowych kodów do przeprowadzania nowych testów.
Ze względu na potencjalne problemy techniczne, które mogą pojawić się przy jednoczesnym korzystaniu z MyDigiSkills przez dużą liczbę osób, pracownicy MyDigiSkills mogą negocjować z wnioskodawcą termin przeprowadzenia testu, aby zminimalizować to ryzyko.

Informacje na temat tła i treści MyDigiSkills, interpretacji i wykorzystania wyników testów oraz innych aspektów można znaleźć w Przewodniku dla organizacji i opiekunów.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska, Non-EU
Typ zasobu umiejętności: Narzędzie samooceny