cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

MyDigiSkills

System MyDigiSkills został stworzony na licencji Creative Commons przez ALL DIGITAL w ramach projektu DigCompSAT Wspólnej Rady ds. ALL DIGITAL reprezentuje sieci centrów kompetencji cyfrowych, centrów nauki ICT, centrów edukacji dorosłych i bibliotek w całej Europie, gdzie dzieci i dorośli mogą uzyskać dostęp do Internetu i nauczyć się najnowszych umiejętności cyfrowych.

  • Oczekujemy, że test zajmie Ci około 20 minut, ale nie przejmuj się, jeśli zajmie Ci więcej lub mniej czasu. Pięć sekcji obejmuje następujące obszary:
  • Umiejętność korzystania z informacji i danych
  • Komunikacja i współpraca
  • Tworzenie treści cyfrowych
  • Bezpieczeństwo
  • Rozwiązywanie problemów

MyDigiSkills poprosi Cię o dokonanie samooceny Twoich umiejętności cyfrowych w pięciu obszarach. Kiedy ją wypełnisz, system poda Ci informację zwrotną na temat poziomu Twoich umiejętności cyfrowych w tych pięciu obszarach. Ważne jest, abyś odpowiedział szczerze i jak najpełniej, aby jak najdokładniej oszacować swoje możliwości cyfrowe.

Każde z 82 pytań wymaga od Ciebie odpowiedzi na proste stwierdzenia, takie jak na przykład: „Dobrze rozumiem to lub mogę to zrobić z pomocą”. Niektóre pytania pytają o Twoje umiejętności, inne o wiedzę, a jeszcze inne o Twój stosunek do technologii cyfrowych. Na niektóre pytania będzie ci łatwiej odpowiedzieć niż na inne, ale postaraj się wybrać opcję, która najlepiej opisuje ciebie w każdym z nich.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska, Non-EU
Typ zasobu umiejętności: Narzędzie samooceny