cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Dorośli i dzieci mierzą się ze smogiem

Data publikacji:  20.11.2023
Logo

Nowoczesne technologie wspierają mieszkańców kolejnych polskich miejscowości w walce ze smogiem! Do szkół w całym kraju trafiło 100 mierników jakości powietrza i 1600 ekranów edukacyjnych. A teraz zarówno uczniowie, jak i dorośli będą uczestniczyć w programie cyfrowej edukacji ekologicznej opracowanym przez Edukacyjną Sieć Antysmogową.

Mierniki i tablice do wyświetlania wyników pomiarów instalowane są na zewnątrz budynku, przy głównych szlakach komunikacyjnych. Dzięki temu każda osoba, która przechodzi czy przejeżdża obok szkoły, widzi od razu, jaki jest aktualny stan powietrza. Wszystkie dane pomiarowe dostępne są również na stronie esa.nask.pl.

Ekrany edukacyjne montowane są wewnątrz szkół, przy wejściach do budynków, aby umożliwić stały dostęp do bieżących informacji o stanie powietrza wszystkim przebywającym wewnątrz szkoły. Wyświetlane są na nich również treści edukacyjne na temat smogu i wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Bieżące monitorowanie jakości powietrza jest bardzo ważne, bo smogu na ogół nie widać. Dzięki prowadzonym pomiarom można odpowiednio reagować i postępować adekwatnie do tego, co jest na zewnątrz. W dni, kiedy jest duże zanieczyszczenie powietrza, należy chronić się przed smogiem, czyli nie otwierać okien, ograniczyć przebywanie na dworze, nie uprawiać sportu na zewnątrz. W ten sposób budujemy dobre nawyki i dbamy o swoje zdrowie.

Źródło: https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/5290,Dorosli-i-dzieci-mierza-sie-ze-smogiem.html

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.