cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Dzieci, sport i nowe technologie

Data publikacji:  16.12.2022
logo

Nowe technologie sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze – z części wykonywanych każdego dnia czynności możemy zupełnie zrezygnować. Choć w efekcie mogą nas rozleniwiać, wcale tak być nie musi – wszystko zależy od tego, w jaki sposób je wykorzystamy. Nowe technologie równie dobrze mogą być świetną zachętą i motywacją do aktywności.

W jaki sposób zbudować w dziecku motywację do uprawiania sportu?

Z pomocą przychodzą nowe technologie. Smartfon połączony z internetem pełni obecnie podobną funkcję, jaką przed laty pełniły trzepaki. Podwórko było miejscem spotkań i wspólnego spędzania czasu, co dziś w dużej mierze przeniosło się do wirtualnej rzeczywistości. Część rodziców widzi w tym zagrożenie i zabrania najmłodszym sięgania po smartfony. Są oni bowiem przekonani, że nie przyniesie to żadnych korzyści.

Wszystko jednak zależy od tego, w jaki sposób dzieci będą ze smartfonów korzystać. Jak więc przekuć pociąg do nowych technologii w coś dobrego?

Wybór dostępnych w internetowych sklepach aplikacji jest tak bogaty, że bez problemu znajdziemy również takie, które sprowokują najmłodszych do ruchu.

Źródło: https://sport.interia.pl/raporty/raport-nowy-sezon-sportowych-emocji/sportowa-jesien/news-dzieci-sport-i-nowe-technologie-psycholog-sportu-wyjasnia-ja,nId,6467988

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.