cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

ESA i OSE wspólnie mierzą się ze smogiem

Data publikacji:  10.01.2023
Logo

Dzięki akcji „1200 czujników smogu” zorganizowanej w ramach projektu „ESA dla OSE”, 1200 szkół otrzymało bezpłatne urządzenia pomiarowe do monitorowania jakości powietrza oraz pakiety interaktywnych materiałów o smogu.

Akcja to duży sukces, ale i spore wyzwanie ze względu na ogromną skalę przedsięwzięcia i ograniczony czas. Zwycięskie szkoły otrzymały już swoje urządzenia (czujniki smogu i tablice LED do wyświetlania wyników), dzięki którym mogą zaangażować się w walkę ze smogiem i na bieżąco śledzić wyniki pomiarów jakości powietrza.

Sam sprzęt dostarczony do szkół to jednak nie wszystko. Zwycięzcy akcji mają również możliwość uczestniczenia w angażujących zajęciach ekologicznych.

Przeszkoleni nauczyciele uzyskali prawdziwy zastrzyk ważnej wiedzy, dzięki czemu mogą teraz sami prowadzić zajęcia na temat smogu w swoich szkołach, oczywiście z wykorzystaniem danych z pomiarów. Koordynatorzy projektu otrzymają także od ekspertów ESA wszystkie niezbędne pomoce, w tym dostęp do platformy e-learningowej eduESA, a także materiały dla rodziców, którzy również pełnią ważną rolę w projekcie.

Uczestnicy nie tylko skorzystają ze wszystkich szkoleń i materiałów bezpłatnie, ale też wezmą udział w wyjątkowej inicjatywie – Edukacyjna Sieć Antysmogowa to największy w Europie projekt edukacyjny oparty na pomiarach jakości powietrza.

Źródło: https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/5127,ESA-i-OSE-wspolnie-mierza-sie-ze-smogiem.html

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.