cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Kompetencje cyfrowe szczecińskiej młodzieży są ponad ogólnopolską średnią

Data publikacji:  18.09.2023
Radio Szczecin logo

„W dzisiejszym świecie nie da się funkcjonować bez cyfrowych umiejętności” – twierdzą uczniowie szczecińskiego Technikum Technologii Cyfrowych, którzy wzięli udział w IT Fitness Teście.

Ogólnopolski konkurs bada praktyczne kompetencje cyfrowe młodzieży, czyli posługiwanie się ogólnodostępnymi narzędziami, jak telefon, komputer czy laptop.

Szczecińskie Technikum Technologii Cyfrowych osiągnęło wynik IT Fitness Testu ponad średnią na tle innych szkól w Polsce. Uczniowie szczecińskiego technikum najwięcej punktów uzyskali w kategoriach: Bezpieczeństwo i Internet. Ich średni wynik wyniósł 62%, a średnia w Polsce to 53%. W teście wzięło udział 45 uczniów ze szczecińskiej szkoły.

Kompetencje cyfrowe to jest dzisiaj podstawa pracy informatyka, ale nie tylko jego, bo jest to zagwarantowane również w podstawie nauczania ogólnego.

Najwięcej umiejętności cyfrowych nabiera się umiejąc znaleźć coś. Przyda się w każdym zawodzie, bo wszystko teraz jest w Internecie.

W dzisiejszym świecie nie da się funkcjonować bez cyfrowych umiejętności. Nie da się znaleźć pracy, założyć własnej firmy, wejść w dorosłe życie, bez przynajmniej elementarnego poziomu tych kompetencji cyfrowych.

Źródło: https://radioszczecin.pl/1,461195,kompetencje-cyfrowe-szczecinskiej-mlodziezy-sa-p

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.