cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Lublin ma zostać „dobrym miastem dla młodych”. Pomogą cyfrowe technologie

Data publikacji:  14.11.2023
Dziennik wschodni pl - logo

„Mechanik” DNA, programiści robotów, które będą nas wspierać na ostatniej drodze życia – te futurystyczne zawody nie mają jeszcze nazwy, ale wkrótce mogą się pojawić na rynku pracy. Kształceniem specjalistów nowej ery chce zająć się Lublin.

W Lublinie spotkali się przedstawiciele biznesu, władze miasta i edukatorzy. Okazją do wymiany doświadczeń była druga edycja konferencji „Kompetencje jutra – Lublin inspiruje przyszłość”.

Jednym z ostatnich wyzwań, nie tylko dla młodego pokolenia, jest sztuczna inteligencja. AI nie jest zagrożeniem dla ludzkości, choć wyraźnie przemodeluje nasze dotychczasowe życie.

Nowe technologie zabiorą pracę, ale na to miejsce utworzą się nowe stanowiska, które będą wymagały umiejętnej współpracy z narzędziami sztucznej inteligencji. Ktoś będzie musiał szkolić osoby, które będą z tymi narzędziami pracować. Jest cała gama nowych zawodów, która się tutaj otwiera. Potrzebne będą nie tylko umiejętności stricte techniczne, ale również lingwistyczne i twórcze. Człowiek jest tutaj jednak nadal niezastąpiony – wraz ze swoją kreatywności, krytycznym myśleniem i umiejętnościami rozwiązywania problemów.

Źródło: https://www.dziennikwschodni.pl/praca/jak-zaprogramowac-swoja-przyszlosc-rozmawiali-o-tym-uczestnicy-konferencji,n,1000333430.html

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.