cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Powstała przestrzeń do rozwijania cyfrowych kompetencji

Data publikacji:  24.05.2023

W Olsztynie powstało nowatorskie miejsce, które stawia na edukację i rozwój w obszarach nowych technologii oraz rzemiosła. Pracownia Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT) łączy różne aktywności – edukacyjne, społeczne i kulturalne, z misją rozwoju umiejętności przyszłości dla dzieci, młodzieży i dorosłych z województwa warmińsko-mazurskiego.

PAKT jest inicjatywą wyjątkową na skalę województwa warmińsko-mazurskiego, stając się pierwszą przestrzenią typu makerspace i edukacji STEAM w regionie. Pracownia ulokowana jest w olsztyńskich Koszarach Dragonów, na Zatorzu. Miejsce wyposażone jest m.in. w pracownię audiowizualną, stolarską, do druku 3D oraz obróbki CNC. Organizowane są tu bezpłatne warsztaty z projektowania graficznego, programowania, robotyki, elektroniki, haftu cyfrowego oraz technik audiowizualnych.

Warsztaty w olsztyńskiej Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii są prowadzone przez doświadczonych edukatorów. Nauczyciele zyskują dostęp do nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, a uczniowie rozwijają praktyczne umiejętności, które mogą związać ze swoją przyszłą karierą. Dorosłym, PAKT oferuje narzędzia i wiedzę, otwierając przed nimi nowe możliwości zawodowe.

PAKT nie ogranicza się tylko do jednej lokalizacji – funkcjonuje również jako mobilna pracownia, która ma za zadanie dotrzeć do miejsc dotkniętych wykluczeniem cyfrowym.

Źródło: https://tko.pl/200446,2023,05,24,darmowa-przestrzen-dla-tworcow-poznaj-pakt-w-olsztynie

Docelowi odbiorcy:
Dziedziny:
Poziom umiejętności cyfrowych:
Technologia cyfrowa:
Typ inicjatywy:
Zasięg geograficzny:
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.