cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Uczniowie i nauczyciele mogą sprawdzić swoje kompetencje cyfrowe

Data publikacji:  25.04.2023

Ruszyła II edycja sprawdzianu umiejętności cyfrowych uczniów oraz nauczycieli IT Fitness Test. To projekt branży cyfrowej, który jednocześnie prowadzony jest w czterech krajach Grupy Wyszehradzkiej: w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech.

Wiedza uczniów będzie badana w kategoriach: internet, cyberbezpieczeństwo, rozwiązywanie złożonych problemów, narzędzia biurowe oraz sieci społecznościowe. To obszary kluczowe dla każdego młodego człowieka.

Test sprawdza nie tylko wiedzę, ale także faktyczne kompetencje cyfrowe, w obszarach takich jak bezpieczeństwo i korzystanie z narzędzi biurowych czy społecznościowych. Test jest łatwy do przeprowadzenia i dostępny online, a dla najlepszych wyników czekają nagrody.

W tym roku organizatorzy przygotowali także ukraińską wersję sprawdzianu, dzięki czemu swoje kompetencje cyfrowe sprawdzą także uczniowie z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Polsce i ci, którzy kontynuują naukę w swojej ojczyźnie.

IT Fitness Test to inicjatywa branży cyfrowej, reprezentowanej w Polsce przez Związek Cyfrowa Polska. Sprawdzian odbywa się w Polsce raz drugi. Tegorocznej edycji IT Fitness Test patronuje m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Minister Cyfryzacji.

Źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/uczniowie-i-nauczyciele-moga-sprawdzic-swoje-kompetencje-cyfrowe,455597.html

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.