cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Uczniowie i nauczyciele z całej Polski sprawdzą swoje kompetencje cyfrowe

Data publikacji:  14.05.2024
Polskie Radio - logo

Uczniowie i nauczyciele z całej Polski sprawdzą swoje kompetencje cyfrowe i przystąpią do IT Fitness Testu organizowanego w szkołach podstawowych i średnich. Badanie jest organizowane już po raz trzeci.

W 2023 roku 56 procent Polaków nie posiadało kompetencji cyfrowych na poziomie podstawowym lub średnim. To oznacza, że mamy wiele do zrobienia. Chodzi zarówno o edukację szkolną, jak i rozwój umiejętności cyfrowych wśród seniorów.

IT Fitness Test to bezpłatny sprawdzian kompetencji cyfrowych online dla krajów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy. Jego wyniki pomagają w ocenie poziomu umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, a także w opracowaniu planu edukacji w tym zakresie. W ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce przetestowało się ponad 50 tysięcy uczniów i nauczycieli. W inauguracyjnym teście wzięło udział 22 licealistów.

To istotne, aby zwiększać poziom tych kompetencji, by młodzi ludzie wiedzieli, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii. Szkoła musi być miejscem, gdzie wiedza i praktyka o tym jest przekazywana.

Źródło: https://www.polskieradio.pl/399/7977/Artykul/3378395,Uczniowie-i-nauczyciele-z-calej-Polski-sprawdza-swoje-kompetencje-cyfrowe

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.