cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Konkurs dla szkół „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”: nagrodą ponad 500 mobilnych pracowni komputerowych

Data publikacji:  04.06.2023

Podczas spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, zainaugurował konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

W konkursie  organizowanym przez NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), udział mogą wziąć wszystkie szkoły w Polsce. Nagrodą są mobilne pracownie komputerowe (MPK), w skład których wchodzi 16 laptopów, przenośna szafa zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania, interaktywny monitor oraz niezbędne do pracy oprogramowanie. Zadania konkursowe można znaleźć na stronie internetowej konkursu i są one różne, w zależności od wieku uczniów. Szkoła może wysłać tylko jedno zgłoszenie dla danego etapu edukacyjnego, a każde zgłoszenie jest szansą na zdobycie pracowni komputerowej. W przypadku, gdy w szkole są wszystkie wskazane etapy edukacyjne, to ma szanse na trzy nagrody.

  • „Klasy 1-3: zrealizujcie moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotujcie projekt kolorowanki, która będzie dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza nim.
  • Klasy 4-6: zrealizujcie moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotujcie plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety, oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online, np. hejt
  • Klasy 7-8 i ponadpodstawowe: zrealizujcie moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” (kurs w wersji dla klas 7-8), a później pomyślcie i wyślijcie w zgłoszeniu hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem (treść i grafika). Hasło i post powinny być skierowane do nastolatków i dotyczyć rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami w Internecie.” 1

Zgłoszenia można wysyłać do 30 czerwca 2023 r., a laureaci konkursu zostaną wyłonieni do 31 lipca 2023 r. Zadania konkursowe są związane z cyberbezpieczeństwem, gdyż w dzisiejszych czasach jest to kluczowy aspekt w kontekście korzystania z Internetu. Konkurs jest współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, który to na celu ma wyeliminowanie różnic terytorialnych w dostępie do szybkiego Internetu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu. Na stronie znajduje się również konieczny do wypełnienia formularz zgłoszeniowy.

Źródło 1: https://ose.gov.pl/pkc

© Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE)

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji
Dziedziny: Programy i kwalifikacje podstawowe, Umiejętności osobiste i rozwój osobisty, Kształcenie, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Dodaj komentarz