cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Konkursy na rozwój kompetencji cyfrowych wśród młodych

Data publikacji:  30.06.2024

Niedawno poruszaliśmy temat kompetencji cyfrowych, które są obecne w każdej dziedzinie życia – od pracy, po edukację i rozrywkę. Obejmują one umiejętności związane z wykorzystywaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także zdolność do skutecznego i bezpiecznego poruszania się w cyfrowym świecie. Dlatego też bardzo istotne jest, by stale podnosić swoje kompetencje.

Program Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029 skierowany jest głównie do uczniów i studentów. Celem Programu jest podniesienie zaawansowanych kompetencji cyfrowych wśród młodych ludzi poprzez wsparcie rozwoju w algorytmice, programowaniu i projektowaniu gier komputerowych. Uczestnicy programu podnoszą zaawansowane kompetencje cyfrowe, które są poszukiwane na rynku pracy.

W ramach programu „Program Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029” (PRTI) ogłoszone zostały cztery otwarte konkursy ofert na rok szkolny/akademicki 2024/2025 na organizację:

– Mistrzostw w Algorytmice i Programowaniu dla uczniów z budżetem wynoszącym 5 mln zł (w 2024 r. – 3 mln zł, w 2025 r. – 2 mln zł),  

– Mistrzostw w Algorytmice i Programowaniu dla studentów z budżetem wynoszącym 2,5 mln zł (w 2024 r. – 1,5 mln zł, w 2025 r. – 1 mln zł),

– Mistrzostw w Projektowaniu Gier Komputerowych dla uczniów z budżetem wynoszącym 2,5 mln zł (w 2024.r – 1,5 mln zł, w 2025 r. – 1 mln zł),

– Mistrzostw w Projektowaniu Gier Komputerowych dla studentów z budżetem wynoszącym 5 mln zł (w 2024 r. – 3 mln zł, w 2025 r. – 2 mln zł). 

10 lipca upływa termin składania ofert. Wskaźnikami w konkursach są liczby uczniów bądź studentów, którzy podnieśli zaawansowane kompetencje cyfrowe oraz liczba nauczycieli, którzy podnieśli zaawansowane kompetencje metodyczne i merytoryczne.

Kompetencje cyfrowe są podstawowym elementem dzisiejszej pracy i edukacji. Ich zdobywanie wymaga oczywiście dużego zaangażowania i ciągłego doskonalenia, lecz przynosi znaczące korzyści w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dlatego istotne jest, by nawyk ten wpajać od najmłodszych lat, w czym pomagają właśnie takie programy. Co sądzisz na ten temat? Zapraszam do dyskusji w komentarzach poniżej.

© ake1150 – stock.adobe.com

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy
Dziedziny: Programy i kwalifikacje podstawowe, Kształcenie, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Dodaj komentarz