cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Sposoby na zarobienie w Internecie

Data publikacji:  28.08.2023

Internet oferuje możliwości, jakie kilkanaście lat temu ciężko było sobie wyobrazić. Oferuje również wiele możliwości zarobku, niezależnie od tego, czy szukasz dodatkowej gotówki w wolnym czasie, czy też chcesz rozpocząć swoją karierę online.

Praca zdalna ma wiele zalet, a jedną z głównych jest możliwość pracy z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się prowadzenie kanałów social media. Profile na nich ma obecnie znacząca większość firm. Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, dobrze znasz media społecznościowe takie jak Instagram, Facebook, TikTok, LinkedIn czy Pinterest, masz podstawową wiedzą z zakresu marketingu i jesteś kreatywny/a, to praca dla Ciebie.

Bardzo dobrym i popularnym pomysłem jest udzielanie korepetycji online. Szeroka wiedza w danej dziedzinie, umiejętność rozmowy z ludźmi i przekazywania wiedzy zapewni stabilne źródło dochodu. Obecnie istnieje wiele bezpłatnych komunikatorów online, a nowi klienci z czasem zaczną zgłaszać się z polecenia. 

Dla osób kreatywnych i posługujących się narzędziami graficznymi dobrym pomysłem może okazać się tworzenie grafik czy ilustracji. Istnieje wiele platform typu freelance bądź z zasobami graficznymi, na których można oferować swoje usługi.

W dobie rosnącej popularności wszelkich formatów video rośnie również zapotrzebowanie na montaż i edycję filmów. Przy dobrej organizacji pracy można ją bezproblemowo realizować w 100% zdalnie. Szczególnie duże zapotrzebowanie na takie usługi jest przy platformach takich jak Youtube, które z roku na rok przyciągają coraz więcej twórców oraz widzów.

Tajemniczy klient ma za zadania oceniać jakość obsługi klienta w danym sklepie, oceniać jakość oferowanych usług czy produktów. Chociaż większość tego typu zleceń realizowanych jest w terenie, to można też znaleźć zlecenia przykładowo od e-sklepów.

Praca jako korektor tekstów czy tłumacz może być dobrym sposobem na zarobek online dla osób posiadających dobre umiejętności językowe. Należy jednak mieć na względzie, że z biegiem czasu będzie coraz mniejsze zapotrzebowanie na tego typu usługi wraz z nieustającym rozwojem sztucznej inteligencji.

Ostatnim już sposobem i jednocześnie z najniższym progiem wejścia są ankiety online i programy badawcze. Wystarczy zarejestrować się na wybranych portalach, które takie ankiety oferują i znaleźć wolny wieczór w tygodniu. Chociaż wypełnianie ankiet nie daje możliwości zarobienia większych pieniędzy, to zawsze jest to sposób na zarobienie drobnej gotówki.

Zarabianie w Internecie to dobry sposób na dorobienie bez wychodzenia z domu. Należy jedynie pamiętać, że wytrwałość i zaangażowanie są kluczowe, a pierwsze działalności w sieci mogą stanowić fundamenty przyszłej kariery. Jakie masz doświadczenia w tym temacie? Zapraszam do podzielenia się opinią w komentarzach. 

© Prostock-studio – stock.adobe.com

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy
Dziedziny: Umiejętności osobiste i rozwój osobisty
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Unia EuropejskaPolska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Dodaj komentarz