cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Code Week

Data publikacji:  29.09.2023

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to organizowana od 2013 roku społeczna inicjatywa edukacyjna, mająca na celu zachęcenie krajów do propagowania umiejętności programistycznych i cyfrowych oraz myślenia obliczeniowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. To oddolna inicjatywa realizowana przez wolontariuszy , wspierana przez Komisję Europejską i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń przez miłośników technologii w każdym wieku, lecz nie tylko. Nauka programowania pomaga wszystkim lepiej zrozumieć otaczający nas świat, który nieustannie się zmienia. Naturalnie bardzo dużą popularnością cieszy się wśród nauczycieli i rodziców, którzy chcą swoje pociechy zainteresować tematyką programowania.

Polska w 2022 roku zajęła czwarte miejsce spośród europejskich państw pod względem liczby zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Z kolei na stronie Code Week można znaleźć informację, że „W 2021 roku w wydarzeniach Tygodnia Kodowania wzięło udział 4 miliona uczestników mieszkających w ponad 80 krajach na całym świecie. Przeciętny uczestnik miał 11 lat, a kobiety i dziewczynki stanowiły w 2021 r. 49% wszystkich osób, które wzięły udział w projekcie. 88% wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyło się w szkołach, co wskazuje na sukces działań wspierających nauczycieli podczas edycji realizowanej w 2021 r.”

W tym roku Europejski Tydzień Kodowania będzie trwać od 7 do 22 października, więc potrwa aż 16 dni. Wziąć udział mogą wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i osoby zainteresowane programowaniem. Inicjatywy można zgłaszać na stronie https://codeweek.eu/. Po wciśnięciu pierwszej zakładki „Zajęcia” i wybraniu „Dodaj wydarzenie” pojawi się formularz rejestracyjny. Po jego wypełnieniu na mapie pojawi się inicjatywa.

Code Week 2023 to nie tylko wydarzenie promujące programowanie, ale również święto kreatywności, rozwiazywania problemów, współpracy i zaangażowania społeczności technologicznej. Jest to idealny czas, by dzieci i młodzież zarazić pasją tworzenia własnych aplikacji, gier czy stron internetowych, co przyniesie owoce w przyszłości. Brałeś/aś udział w poprzednich edycjach Europejskiego Tygodnia Kodowania? Jakie masz doświadczenia i przemyślenia związane z tematem? Będziesz brać udział w tegorocznej edycji? Zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzach poniżej.

Strona Code Week: https://codeweek.eu/

© CodeWeek

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Dziedziny: Programy i kwalifikacje podstawowe
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Dodaj komentarz